Tikroji Bachata (Bačata)  buvo sukurta 1960-ųjų pradžioje pačių šokėjų. Tiek muzika, tiek šokis gimė Dominikos Respublikoje. Šokio tempas  buvo labai lėtas todėl poros šokdavo tik artimoje pozicijoje. Pagrindiniai Bachata žingsneliai (du žingsniai į šoną, vienas į priekį, tada du žingsniai į kitą šoną ir vienas atgal) buvo žengiami mažame kvadrate, kas ketvirtas žingsnis, priklausomai nuo muzikos, būdavo ir vis dar yra arba vadinamasis ‚tap‘ (taptelėjimas koja vietoje), arba trys greiti žingsneliai vadinami ‚syncopation‘ (žingsniai tarp skaičių).
Nūdienos šokių pasaulyje Bachata labai išpopuliarėjo dėl savo romantiško polėkio. Tiek muzika, tiek pats šokis labai evoliucionavo. Dabar Bachata dažniausia skirstoma į šias pagrindines rūšis: originalioji Dominican Bachata, Modern Bachata ir Sensual Bachata.
Taip vadinamoji Moderni Bachata gimė apie 2005 metus, kuomet šokis labai paplito Europoje, o labiausia Ispanijoje. Pagrindiniai žingsneliai liko tie patys, tik šokėjai juos pradėjo žingsniuoti  vienoje horizontalioje linijoje. Labai didelę įtaka šiam Moderniam stiliui turėjo Salsa, iš kurios šokėjai paėmė sukinukų junginius. Taipogi su pridėtais įvairiais nulenkimais, tai tapo Modern Bachata branduoliu.
Maždaug tuo pačiu metu išpopuliarėjo dar vienas Bachata stilius vadinamas Sensual Bachata. Šio stiliaus vystymuisi labai daug įtakos turėjo zouk-lambada. Zouk-lambada atnešė daug galvos judesio (merginai) ir kūno bangų. Šiuo metu tai labai populiarus stilius pavergęs daugybę Latin Social šokėjų.

Pasidalink su draugais !